Aktualności z 2017 r.

W niedzielę 28 maja 2017 r.  w Gręboszowie obchodziliśmy  Gminny Dzień Strażaka w Gminie Gręboszów. W tym dniu, jak ostatnio co roku  strażacy naszej Gminy stają przed ołtarzem w naszym parafialnym kościele, aby tutaj – niejako u źródeł – szukać pomocy Bożej i siły do dalszej, wytrwałej służby.

W Uroczystości udział wzięli:

1. Władysław Kosiniak- Kamysz – Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  2. Andrzej Kosiniak – Kamysz – doktor  nauk medycznych, Honorowy  Obywatel  Gminy  Gręboszów, trzykrotny  minister  zdrowia
  3. Jan Kosiniak – dyrektor Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie
  4. Bogdan  Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego
  5. Ryszard Pikul – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  w Krakowie
  6. Adam Rzemiński – V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Członek  Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie
  7. Zarząd Gminny ZOSP RP w Gręboszowie
  8. Poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z ich prezesami
  9. Pani Krystynę Świętek – gospodarza naszej gminy
  10. Rodziny, bliscy i wszyscy wierni.

W tej Mszy świętej dziękujemy Bogu za Jego dotychczasową opiekę nad wszystkimi strażakami, a jednocześnie pragniemy upraszać dla nich dalsze Boże błogosławieństwo na kolejny rok ofiarnej służby Bogu i człowiekowi.

Dnia 15 maja 2017 r. w Otfinowie z naszej parafii przystąpili do Sakramentu Bierzmowania:

1. Bigos Karolina
  2. Dymon Marek
  3. Januś Kamila
  4. Kaczmarczyk Monika
  5. Kawa Aleksandra
  6. Klucz Krystian
  7. Klucz Natalia
  8. Marek Gabriela
  9. Niejadlik Edyta
  10. Rumas Ewelina
  11. Rumas Krzysztof
  12. Szkutnik Konrad
  13. Wiśnicki Kamil

18 maja w dniu Urodzin Wielkiego naszego Rodaka św. Jana Pawła II dzieci, młodzież Zespołu Szkół w Gręboszowie razem ze swoimi wychowawcami, dyrekcją przedstawiła program słowno – muzyczny.  Na koniec dzieci złożyły też życzenia wszystkim mamą z okazji zbliżającego się dnia Mamy i wręczyły serduszka.

Wigilia, czyli nocne modlitewne czuwanie, sięga korzeniami początków Kościoła. Chrześcijanie zbierali się na nocnej modlitwie, chcieli bowiem naśladować modlącego się nocą Chrystusa i wypełnić Jego wezwanie do czuwania. Przez uroczystą Wigilię Paschalną, rozpoczynamy liturgiczny obchód Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to naprawdę Wielka Noc. Chrystus zwycięski wychodzi z ciemności grobu i staje przed nami jako Zmartwychwstały Odkupiciel.