W niedzielę 6 XI 2016 r. przybyła do naszej parafii Pani Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, aby uczcić poległych w czasie I wojny światowej chorwackich żołnierzy. Spotkanie z Panią AmbasadorRepubliki Chorwacji w Polsce, dr Andrea Bekić wraz z Małżonkiem, Panem Darko Bekiciem i Delegacją Urzędu Miasta Zagrzebia oraz Weteranów Wojny Domowej: Dr Ivica Pančić, - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zagrzebia ds. Uczczenia 100 Rocznicy Wybuchu Pierwszej Wojny Światowej, Płk rezerwy Valentino Rajković, Stowarzyszenie Chorwackich Inwalidów Wojennych Wojny Domowej, Płk rezerwy Nikola Tominac, Stowarzyszenie 1914-1918, Płk rezerwy Dragan Umičević, International Police Association, Attache Wojskowy Republiki Chorwacji, komandor Andrija Ljulj; rozpoczeło się w Gręboszowie od Mszy św. w kościele o godz. 14.00 sprawowanej pod przewodnictwem ks. Prałata dr Ryszarda Banacha. Udział w niej wzięli też Pan Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar Pan Janusz Kozioł, Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych. Władze Gminy z Panią Wójt, Krystyną Świętek, Przewodniczącym gminy Franciszkiem Dymonem, Starostą powiatu Dąbrowa Tarnowska Pan Tadeusz Kwiatkowski, Pan Bogdan Bigos, dyrektor GOK Wiesław Lizak.

Po Mszy św. dalsza cześć spotkani odbyła się w Ujściua Jezuickim na cmentarzu z I wojny światowej na ktorym pochowanych jest 133 żołnierzy chorwackich. Ks. Prałat dr Ryszard Banach odmówił za poległych żołnierzy koronkę do miłosierdzia Bożego, a goście złożyli wieńce i kwiaty. Później przemówiła Pani Ambasador Republiki Chorwacji Andrei Bekić oraz goście.