W niedzielę 28 maja 2017 r.  w Gręboszowie obchodziliśmy  Gminny Dzień Strażaka w Gminie Gręboszów. W tym dniu, jak ostatnio co roku  strażacy naszej Gminy stają przed ołtarzem w naszym parafialnym kościele, aby tutaj – niejako u źródeł – szukać pomocy Bożej i siły do dalszej, wytrwałej służby.

W Uroczystości udział wzięli:

1. Władysław Kosiniak- Kamysz – Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  2. Andrzej Kosiniak – Kamysz – doktor  nauk medycznych, Honorowy  Obywatel  Gminy  Gręboszów, trzykrotny  minister  zdrowia
  3. Jan Kosiniak – dyrektor Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie
  4. Bogdan  Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego
  5. Ryszard Pikul – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  w Krakowie
  6. Adam Rzemiński – V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Członek  Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie
  7. Zarząd Gminny ZOSP RP w Gręboszowie
  8. Poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z ich prezesami
  9. Pani Krystynę Świętek – gospodarza naszej gminy
  10. Rodziny, bliscy i wszyscy wierni.

W tej Mszy świętej dziękujemy Bogu za Jego dotychczasową opiekę nad wszystkimi strażakami, a jednocześnie pragniemy upraszać dla nich dalsze Boże błogosławieństwo na kolejny rok ofiarnej służby Bogu i człowiekowi.