Aktualności z 2007 r.

DSCF8679W kościele parafialnym odbył się konkurs szopek. Na konkurs przyniesiono 12 szopek wykonanych przez dzieci z całymi rodzinami. Wszystkie szopki były bardzo piękne co możemy podziwiać i zobaczyć na żywo w kościele parafialnym.   Pierwsze miejsca zajęły cztery szopki, a pozostałe zajęły drugie miejsca. Pierwsze miejsce: Michał Motyka, Ola, Szymon, Konrad Misiaszek, Monika Chlastawa, Klaudia Wcisło. Drugie miejsca: Klaudia, Aneta Boroniec, Ewelina, Sylwia Dziubla, Adrian Lis, Wojciech Kochańczyk, Patrycja Łoboda, Natalia, Dominik Koziara, Marzena, Andrzej Badocha, Agelika Niejadlik. Zapraszamy.
DSC03552W Świeto Św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.00 odbyło sie rozesłanie czterech grup kolędników misyjnych, którzy pójdą z kolędą misyjną po parafii. Wszyscy jesteśmy posłani, aby głosić Ewangelię. Przyjęcie kolędujących dzieci do naszych domow, bedzie znakiem, że chcemy uczestniczyć w misyjnym dziele Kościoła. Możemy też zobaczyć szopkę w naszym kościele z postaciami historycznymi: majorem Henrykiem Sucharskim, Stefanią Łącką, Jakubem Bojko i innymi.
2007Zakończył się konkurs różańcowy w naszej parafii. Dzieci wykonały 40 piękne różańce z różnych materiałów. Możemy je zobaczyć na galerii parafialnej. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Pierwsze miejsca zajęły: Chlastawa Monika, Motyka Michał, Szkutnik Justyna, Zuzia i Konrad, drugie: Gorzela Patrycja i Paulina, Niejadlik Angelika, Wcisło Liwia, trzecie: Boroniec Aneta, Czuj Jakub, Lis Adrian, Paś Anita i Marzena.
Przez cały październik dzieci też zbierają ofiary na pomoc dzieciom w Rwandzie. Przychodząc na Nabożeństwo Różańcowe przynoszą zaoszczędzone grosiki. Swoimi ofiarami pomagają odnowić szkołę, gdzie uczy polski misjonarz
DSCF8371Zostały odnowione figury na bramie koscielnej św. Franciszka, św. Jana Kantego i krzyż.

Została jeszcze do odnowienia brama wejściowa na plac przy kościele. Został też odnowiony pomnik Pana Jezusa na grobie zmarłego ks. Piotra Halka byłego proboszcza parafii Gręboszów. Ks. Piotr Halak nazywany był polskim księdzem Vianneyem. Prace te zostały wykonane dzięki ofierze pewnych osób.
rozW niedzielę 30 września 17 dzieci klasy II przygotuwujące się do I spowiedzi i I komunii św. otrzymało poświęcone różańce z rąk swoich rodziców, zaś I października na pierwszym nabożeństwie różańcowym, otrzymało różańce 19 uczniów III klasy gimnazjum z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
P101002420 września przeżywaliśmy I rocznicę śmierci ks. proboszcza  Władysława Golca.
O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Gręboszowie o spokój jego duszy, w czasie której parafianie modlili się za swego pasterza. Mszy św. przewodniczył ks. Prałat Dziekan Antoni Mikrut z Żabna. Płomienne kazanie wygłosił ks. Prałat Roman Wójcik z Łęgu Tarnowskiego. Współkoncelebransami byli ks. Prałat Zdzisław Podstawa, ks. Antoni Augustyn, ks. Andrzej Bakalarz, ks. Tadeusz Rzeźnik, ks. Józef Ciejka, ks. Wiesław Babiarz.
W poniedziałek 3 września dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie odprawiona o godz. 8.00. Jak co roku autobusy szkolne podwiozą dzieci i młodzież gimnazjalną na Mszę św. i potem odwiozą.