Aktualności z 2008 r.

DSC00070Pięknie wygląda nasz kościół na te święta Bożego Narodzenia. Szopkę i wystrój ołtarza przygotowała Pani Janina Magiera i rodzina Zawodnych, choinki przy ołtarzu Paulina i Justyna Kowal, kościół młodzież III klasy gimnazjum.
Przed Pasterką młodzież naszej parafii, DSM pod kierunkiem Puliny Zaleskiej, Sylwii Gaweł przygotowała program słowno-muzyczny wprowadzający nas w te piękne i wyjątkowe Święta.

Zobacz fotogalerię

DSC0015126 XII podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Proboszcz rozesłał 5 grup kolędników misyjnych.Widzimy, że dzieci bardzo staranie przygotowali się do swich ról.

Dzięki ich kolędowaniu nasza diecezja będzie mogła pomóc naszym misjonarzom. Dzięki naszym kolędnikom polepszą się nie tylko warunki życia dzieci z krajów misyjnych, ale umocni się ich wiara i miłość do Jezusa. Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom.

Zobacz fotogalerię
DSC00110Na zakończenie Rorat 24 XII został rostrzygnięty konkurs na najpiekniejszą szopke parafii Gręboszów 2008.Dzieci wraz z rodzicami wykonały 11 szopek. Wykonywali przedszkolaki i gimazjaliści, dzieci pochodzący z naszej parafii ale i z parafii Borusowa i Żelichów. Szopki sa batrdzo piękne i zostają w kościele aż do Matki Bożej Gromnicznej, aby chwalić Pana, ale i zachwycać wszystkich naszych parafian i licznych gości.

DSC00008W poniedziałek 27 X 2008 rostrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci dowolną techniką i z  dowolnego materiału. Myśleliśmy, że już nic nowego nie można wymyślić, a jednak myliliśmy się. Dzieci wykonały 26 przepięknych różańcy. Były to różańce m. in. z szuszonych róż, z cukierków, suszonych moreli, z ziemniaków, z kukurydzy, z orzechów, z kasztanów, z wikliny, ze wstążeczek i innych materiałów. Widać, że razem z rodzicami myślą i przygotowują się wcześniej. Dzieci wraz z rodzinami wyrażają w różańcach wykonanych przez siebie swoją wiarę w wielką warość i moc modlitwy różańcowej i swą miłość do Krolowej Różańca Świętego.
lektor_15W I sobotę pażdziernika 2008 r. ks. Dziekan Antoni Mikrut przyjął do grona lektorów chłopców dekanatu Żabno, którzy ukończyli kurs letora. Z parafii Gręboszów do grona lektorów zostało przyjętych 10 chłopców:
  • Badocha Bogdan
  • Dąbroś Marcin
  • Gaweł Jerzy
  • Kaczówka Marek
  • Kowal Tomasz
  • Kramaraski Mariusz
  • Landowski Przemysław
  • Nagórzański Jakub
  • Noga Krzysztof
  • Świętek Mateusz.

Zadaniem lektora jest czytanie Pisma św. w zgromadzeniu liturgicznym. Niech gorliwie wypełniają swe obowiązki, głoszą Chrystusa i oddają chwałę Ojcu, który jest w niebie.

Zobacz fotogalerię

P8150188Jak co roku, 15 sierpnia odbył się w parafii odpust ku czci Matki Bożej Wniebowzwiętej. Posługę Słowa Bożego i sumę odpustową odprawił ksiądz Józef Łagowski proboszcz parafii Hildeschein. Ksiądz Józef od 12 lat pracuje poza Polską. Przez 5 lat był proboszczem w Velwarach niedaleko Pragi w Czechach, a od 7 lat pracuje w Niemczech. W uroczystościach odpustowych wzieło udział dużo parafian i naszych rodaków z zagranicy, także wielu okolicznych kapłanów. Uroczystą sumę odpustową poprzedził występ Dziewczęcej Służby Maryjnej, która śpiewem uwielbiała Patronkę naszej parafii.  Zachęceni odpustowym Słowem Bożym wpatrujmy się w Matkę Bożą Gręboszowską, Patronkę naszej parafii, która niech dla nas będzie wzorem zawierzenia i oddania się woli Bożej.

S730951128 lipca 2008 roku odbył się odpust ku czci św. Anny.Od wieków przybywali tu czciciele  św. Anny, aby przez Jej wstawiennictwo wypraszać sobie wiele łask. Jak wielką cześć odbierała w naszej parafii św. Anna, świadczy dom św. Anny i figura ufundowana ku Jej czci. Również w tym roku przybyło z kraju i z zagranicy na odpust wielu czcicieli św. Anny, aby przez Jej wstawiennictwo wypraszać sobie i innym wiele łask, aby nasze rodziny bardziej miłowały Boga i wiernie Mu służyły.  Sumę odpustową i kazanie wygłosił ksiądz Piotr Surdel, prowincjał zakonu sercanów z Afryki Południowej. Przed sumą ksiądz Piotr poświęcił nową ambonkę, która jest miejscem głoszenia Słowa Bożego. Tę nową ambonkę, podstawę pod chrzcielnicę i pozłocenie ołtarza ufundowała rodzina naszej parafii. W sobotę przed odpustem, o godzinie 18:00 na naszym cmentarzu odbyla się msza św. za zmarłych parafian. Cmentarz był pięknie posprzątany i zgromadził wielu parafian na wspólnej modlitwie za zmarłych.