Aktualności z 2009 r.

szczepan_2926 XII podczas Mszy Św. o godz. 12:00 odbyło się rozesłanie sześciu grup kolędników misyjnych. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do swoich ról, miały piękne stroje, które odzwierciedlały rolę każdego z nich.Wszyscy jesteśmy posłani, aby głosić Ewangelię. Przyjęcie kolędujących dzieci do naszych domów będzie znakiem, że chcemy uczestniczyć w misyjnym dziele Kościoła.

Dzięki ich kolędowaniu polepszą się nie tylko warunki życia dzieci z krajów misyjnych, ale również umocni się ich wiara i miłość do Jezusa. Msze św. w tym dniu zostały uświetnione poprzez występ zespołu IMPRESJON z Gręboszowa, pod przewodnictwem Wiesława Lizaka. Mogliśmy się wsłuchać w piękne kolędy i pastorałki, które same zagrzewały do śpiewu.
14-1Maleńka Miłość w żłobie śpi
Maleńka Miłość przy Matce świętej
Dziś cała ziemia i niebo lśni
Dla tej Miłości Maleńkiej
"Maleńka Miłość" - Eleni

24 grudnia przed pasterką dzieci i młodzież przygotowali montaż słowno - muzyczny, który wprowadził nas w ten piękny okres świąt Bożego Narodzenia. Było nam również bardzo miło gościć ks.dr Jerzego Zonia, kapelan Jego Świątobliwości i ks.dr Ryszarda Banacha naszego rodaka. Ks. Jerzy Zoń przewodniczył naszej pasterce.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zaopatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia. Jednocześnie te właśnie Święta, jak żadne inne, skłaniają nas do zadumy, zamyślenia i wspomnień. Puste miejsca przy stole przypominają nam o nieuchronności przemijania, przywołują obrazy ukochanych z którymi śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, a których już nie ma wśród nas. Boże Narodzenie łączy w sobie radość zmartwychwstania i ból rozłąki. Dlatego też Święta te przeżywamy tak silnie i tak dużo znaczą one dla każdego z nas.

konk_roz_09W miesiącu październiku, w naszej parafii trwał konkurs na najpiękniejszy różaniec. 29 dzieci podjęło ten trud, ale było warto, ponieważ ich różańce były naprawdę śliczne. Były wykonane z cukierków, muszelek, kwiatów, drewnianych klocków, materiałów, bibuły, piłeczek pingpongowych  itp. Wymagały dużo pracy i serca. Zapewne sprawiło im to wiele radości. W tych różańcach dzieci wyraziły swoją miłość do modlitwy różańcowej i do Królowej Różańca Świętego. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom i zachęcam, aby w przyszłych latach tych różańców było jeszcze więcej.

Fotogaleria

misje_2009_28W dniach od 24 października do 30 października odbyły się misje parafialne które prowadził ksiądz Zygmunt Tokarz saletyn. Parafianie aktywnie włączyli się w udział w misjach parafialnych. Bardzo lubili uczestniczyć w apelach jasnogórskich. Głęboko przeżyli też odnowienie ślubów małżeńskich i procesje z Krzyżem Misyjnym. Myślę, że te misje parafialne zostawią trwały ślad w naszych sercach i w naszym codziennym życiu.

Fotogaleria
rower_19Dnia 12 września 2009r. grupa licząca 14 osób, wraz z Ks. Wiesiem odbyła wycieczkę rowerową do Bazyliki NMP w Wiślicy.

Wyjechaliśmy z Gręboszowa, spod kościoła, po wcześniejszej modlitwie pod pomnikiem Papieża.  Pogoda sprawiła nam psikusa, bo gdy przewieźliśmy się promem i byliśmy już w Opatowcu zaczął padać deszcz. Ale nasza nieustraszona grupa nie poddała się i pojechaliśmy dalej. Po 1,5 godz. dojechaliśmy na miejsce. Wiślica – jest to prastara osada kresu Niecki Nidy – dawna siedziba książąt państwa Wiślan.W XIII w. został wybudowany obszerny kościół nazywany bazyliką. Z drugiej połowy XIII w. pochodzi uznana za cudowną figura Madonny Łokietkowej zwanej „Uśmiechniętą”. W czasie I wojny światowej bardzo poważnie zostały zniszczone: kolegiata, Dom Długosza i dzwonnica. Do dziś można jeszcze zobaczyć pozostałości kul armatnich.