dozynki_26W niedzielę 23 sierpnia 2009 odbyły się Dożynki Powiśla Dąbrowskiego w naszej parafii w Ujściu Jezuickim.

Mszy św. dziękczynnej  za tegoroczne zbiory z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla chłopa Powiśla Dąbrowskiego przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa w koncelebrze księży: Wiesława Babiarza – proboszcza parafii Gręboszów, dr Ryszarda Banacha, Tadeusza Wiszniewskiego – proboszcza parafii Żelichów, Mariana Kujdę – proboszcza parafii Borusowa oraz przybyłego gościnnie z Francji ks. Mariana Kurtynę.

Było to wyjątkowe święto tradycji i folkloru, które zgromadziło bardzo wielu przybyłych rolników i nie tylko z całego Powiśla Dąbrowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową na scenie letniej, w czasie której ks. infułat wygłosił okolicznościową homilię oraz poświęcił wieńce dożynkowe. Kolejnym punktem programu był przemarsz korowodu, wzdłuż płyty boiska, w kierunku estrady, który poprowadziła orkiestra dęta z Mędrzechowa. Uroczystego otwarcia III Święta Powiśla Dąbrowskiego dokonała Pani Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek i Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.