14-1Maleńka Miłość w żłobie śpi
Maleńka Miłość przy Matce świętej
Dziś cała ziemia i niebo lśni
Dla tej Miłości Maleńkiej
"Maleńka Miłość" - Eleni

24 grudnia przed pasterką dzieci i młodzież przygotowali montaż słowno - muzyczny, który wprowadził nas w ten piękny okres świąt Bożego Narodzenia. Było nam również bardzo miło gościć ks.dr Jerzego Zonia, kapelan Jego Świątobliwości i ks.dr Ryszarda Banacha naszego rodaka. Ks. Jerzy Zoń przewodniczył naszej pasterce.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zaopatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia. Jednocześnie te właśnie Święta, jak żadne inne, skłaniają nas do zadumy, zamyślenia i wspomnień. Puste miejsca przy stole przypominają nam o nieuchronności przemijania, przywołują obrazy ukochanych z którymi śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, a których już nie ma wśród nas. Boże Narodzenie łączy w sobie radość zmartwychwstania i ból rozłąki. Dlatego też Święta te przeżywamy tak silnie i tak dużo znaczą one dla każdego z nas.

WYSTRÓJ KOŚCIOŁA
Nasza parafialna świątynia z roku na rok staje się coraz piękniejsza. Żywe choinki, zapalone światełka, szopka, obok niej przyglądające się dzieci - takie "małe Betlejem", a tak wiele radości wnosi do naszych serc...

Pragnę podziękować wszystkim z kraju i z za granicy, którzy przyczynili się do tego aby nasz kościół tak właśnie wyglądał.

Zobacz fotogalerię