1819 września 2010 r. w Bazylice Św. Jacka w Chicago w czasie mszy św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Babiarza dziękowaliśmy Bogu za 30 lat działalności Stowarzyszenia Parafii Gręboszów.

Wartę honorową w świątyni zaciągnęły poczty sztandarowe. W tej uroczystości uczestniczyło wielu naszych rodaków pochodzących z naszej parafii, jak również wielu Polaków mieszkających w Chicago.

Stowarzyszenie Parafii Gręboszów w Chicago powstało 12 X 1980 r.

Stowarzyszenie za credo swojej charytatywnej działalności wzięło sobie głęboko do serca słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił, że:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Przez 30 lat działalności członkowie chicagowskiego Stowarzyszenia, które powstało z myślą ratowania wybudowanego w 1651 r. kościoła z słynącym łaskami obrazu Matki Bożej Gręboszowskiej nazwanego perłą kościołów nadwiślańskich, wypracowali i przekazali dla parafii i całej gminy – małej Ojczyzny- ponad 100 tysięcy dolarów.

Bóg zapłać Panu Bogu za Wasze wielkie serce, które zostawiliście w Gręboszowie i za Waszą miłość do naszej Matuchny - patronki naszej Parafii. Nigdy nie przestaliście być parafianami Gręboszowa.

Wielkie Bóg zapłać prezesom, członkom i darczyńcom Stowarzyszenia za te trzy dekady pomocy dla Parafii i całej małej Ojczyzny. Niech dobry Bóg Wam wszystko hojnie wynagrodzi, a Maryja - nasza patronka ma Was zawsze w swojej opiece.

Obecne władze Stowarzyszenia Parafii Gręboszów w Chicago:

• Prezes - Władysław Wytrwał
  • Zastępcy - Barbara Grabiec i Daniel Cira
  • Skarbnik - Janina Geisler
  • Sekretarz - Zofia Bigos

GRĘBOSZOWSKA WIOSKO!

Wiosko kochana, Wiosko urocza
Wiosko przed laty zostawiona
Kiedy na chwilę przymknę oczy
To widzę gręboszowskie pola

(...)

Choć wielu z nas Cię opuściło
Poznawać wielki, obcy kraj,
To serce swoje zostawiło
Dzieciństwo, młodość, wspomnień raj.

My wszyscy dziś, tu na obczyźnie
W jedną rodzinę się zbieramy
Pragniemy małym, bratnim gestem
Dać dowód, że Cię Pamiętamy!!!

(Danuta Szkutnik)