jubileusz_20Przy ołtarzu w kościele w Gręboszowie obok księdza Zbigniewa Kowala, który obchodzi dziś wśród swoich 25 – rocznicę święceń kapłańskich stanęło 12 kapłanów rodaków, przyjaciół.

Tu, w Gręboszowie wszystko zaczęło.

25 września 1959 roku przyszedł na świat w rodzinie rolniczej Mieczysława i Zofii Kowal, jako drugie z czwórki rodzeństwa. Rodzice wychowali go w duchu głębokiej religijności, a zarazem wielkiej pracowitości.

12 października 1959 roku w naszej parafii przyjął sakrament chrztu. Rodzicami chrzestnymi byli Zofia Kowal i Józef Dymon.

W 1973 roku przyjmuje sakrament bierzmowania, uczy się, studiuje.

Tu Pan stanął nad brzegiem jego życia i powiedział: „Pójdź za mną”. I 17 czerwca 1987 roku, a więc dokładnie 25 lat temu w Zgromadzeniu księży Najświętszego Serca Pana Jezusa przyjmuje święcenia kapłańskie.

Na obrazku prymicyjnym napisał: „Sławię Cię, żeś mnie tak cudownie stworzył” i przez 25 lat sławił Pana w posłudze kapłańskiej w Afryce, Francji i w Polsce.

Błogosławiony Jan Paweł II nauczał, że „Kapłan ma promieniować młodością ducha, zarażając inne osoby, które spotyka na swej drodze. Sam zdobyty przez Jezusa, z większą łatwością zdobywa innych.”

Obyś zawsze promieniował młodością ducha - Niech te słowa będą naszymi z wielu życzeń i zapewniam o naszej trwałej pamięci modlitewnej przed cudownym obrazem Matki Bożej Gręboszowskiej, którego stulecie umieszczenia w głównym ołtarzu w tym roku obchodzimy.

Niech dzieci przedszkolne, ministranci, DSM, młodzież i dorośli oddają z serca płynące życzenia wszystkich nas tu obecnych, a Ty nadal żyj i pracuj dla Serca Jezusa.