DSC03038-BN„A nadzieja znów wstąpi w nas.
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu (…)
Że gdziekolwiek są - dobrze im jest,
Bo są z nami choć w innej postaci. (…)
Że odeszli po to by żyć,
I tym razem będą żyć wiecznie.”

Boże Narodzenie – okres, którym okazujemy sobie wzajemnie wiele uczucia i troski. Widząc uśmiechnięte twarze naszych bliskich czujemy się potrzebni, odkrywamy to, co dotąd było nieosiągalne.  Myślimy również o naszych bliskich, których zabrakło przy wigilijnym stole, których mile wspominamy i o których będziemy pamiętać zawsze.

Kościół nasz tego roku wyglądał olśniewająco dzięki pięknie ubranym choinkom, stroikom oraz szopce, która przyciągała wzrok nie tylko wielu parafian, ale i gości odwiedzających swoje rodzinne strony, swoje rodziny.

Jak co roku pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki , w naszym kościele miał miejsce montaż słowno - muzyczny przedstawiony przez dzieci i młodzież naszej parafii.
W święto św. Szczepana podczas Mszy św. o godzinie 12:00 odbyło się rozesłanie grup kolędników misyjnych.  Dzięki nim  nasza wspólnota będzie mogła pomoc najbardziej potrzebującym.