1-15-08-14Prawda o chwalebnym Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem jest znana w Kościele i czczona od najdawniejszych wieków. Przeświadczenie o tym, że ciało Matki Bożej nie mogło podlegać rozkładowi, tak jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych ludzi, podległych skutkom grzechu pierworodnego, wyrażone zostało w ciągu historii Kościoła w wielu świadectwach, wzmiankach i śladach. Wniebowzięcie NMP nazywane jest także popularnie Świętem Matki Bożej Zielnej - w tym dniu zwyczajowo przynosi się do kościoła kwiaty i zioła, aby je poświęcić.

Następnie wracając z kościoła bukiet kwiatów zostawia się wśród upraw, by przynosił szczęście i urodzaje na roli, szczególnie przy zbiorach. W naszym kościele poświęcamy wieniec dożynkowy dziękując naszej patronce Maryi Wniebowziętej za opiekę i pomoc przy tegorocznych zbiorach. Wieniec dożynkowy jak w ubiegłych latach został przygotowany przez Gminy Ośrodek Kultury pod przewodnictwem Wiesława Lizaka. Naszemu odpustowi przewodził i piękne słowo Boże powiedział ks. dr Stanisław Burzawa. Razem z ks. dr Stanisławem Burzawą sumę odpustową sprawowali nasi rodacy ks. prałat Ryszard Banach i ks. Roman Deszcz i ks. Krzysztof Misiaszek.