IMG 071111 listopada 2014 r. jest dniem niezwykłym dla naszej wspólnoty.
Najpierw jest to Dzień odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, Polskę. Po 123 latach rozbiorów Polska wróciła w 1918 roku na mapy świata. To szczególna okazja, aby otoczyć naszą Ojczyznę modlitwą o to zwłaszcza, by pozostała wierna swej chrześcijańskiej tożsamości.
Drugą racją wyjątkowości tego dnia jest 68 rocznica pogrzebu naszej wielkiej rodaczki Stefanii Łąckiej, patronki naszego Gimnazjum, wzór życia i miłości Boga i poświęcenia dla drugiego człowieka.
Trzecia racja wyjątkowości tego dnia to wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia świętego Jana Pawła II prze biskupa Jana Piotrowskiego.

Księże Biskupie Janie pragnieniem naszych serc jest przyjąć, przechowywać oraz gorliwie czcić w naszym kościele parafialnym relikwie św. Jana Pawła II, które ty dziś wprowadzasz do naszej świątyni.
Kult Jana Pawła II trwa u nas od dawna. Przy pomniku Jan Pawła II zawsze palą się znicze, są piękne kwiaty i często można spotkać tam ludzi modlących się do niego. Kto spotkał się z Janem Pawłem II wie, że miał on właściwość wsłuchiwania się w głos poszczególnego człowieka. Nie tłum, a poszczególny człowiek. Relikwie św. Jan Pawła II, które tu wprowadzamy będzie można ucałować, będzie można dotknąć. To jakby spotkanie z Janem Pawłem II takie szczególne i wyjątkowe jakie parafianie Gręboszowa i nie tylko, ale i z całej diecezji przeżyli tu w Gręboszowie 14 listopada 1971 roku z ówczesnym metropolitą krakowskim kardynałem Karolem Wojtyłą. Mamy nadzieję, że święty Jan Paweł II będzie w nasz głos się wsłuchiwał i wyprosi potrzebne nam łaski.
W uroczystościach pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego udział wzięli parafianie parafii Gręboszów, gości licznie zgromadzeni z kraju i za granicy, kapłani z dekanatu Żabno: ks. Tadeusz Rzeźnik proboszcz z Otfinowa, ks. Józef Ciejka proboszcz z Siedliszowic, ks. Marian Kujda proboszcz z Borusowej, ks. Jan Król proboszcz z Żelichowa, nasi rodacy ks. Ryszard Banach i ks. Roman Deszcz.