Aktualności z 2013 r.

07-rozeslanie26 grudnia 2013 roku podczas Mszy Św. o godzinie 12:00 w Naszej Parafii odbyło się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Mszę Św. odprawił ks. proboszcz Wiesław Babiarz, który na koniec dokonał uroczystego błogosławieństwa wszystkich kolędników.
Tego dnia również uroczystość Św. Szczepana ubogacał swoją oprawą muzyczną zespół „Impresjon" działający przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Słuchający parafianie, jak i również przybyli goście mogli posłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu.

12-bnTe szczególne dni, w których to Chrystus przyszedł na świat obchodzimy jak co roku  począwszy od Pasterki.   Tuż po 23:30 młodzież oraz dzieci naszej parafii przestawiły krótki montaż słowno muzyczny upamiętniający narodziny Pana Jezusa. Tego roku wnętrze Kościoła było pięknie udekorowane. Zapach choinek oraz ich wystrój wprowadzał w świąteczny nastrój, w czas, w którym to spotykamy się ze swoimi bliskimi składamy sobie życzenia.

Niech w nadchodzącym Nowym 2014 Roku szczęście i pomyślność nikogo nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii do tworzenia i realizacji nowych celów.

5 grudnia tego roku naszą Parafię odwiedził Święty Mikołaj. W kościele pojawił się zaraz po wieczornej mszy świętej. Obdarował prezentami zgromadzone dzieci i... nie tylko. Krótką relację z wizyty Świętego Mikołaja zobaczyć można w galerii.

l_01-cmentarzSą dni pełne radości, szczęścia i uniesień.
Ale są też inne - pełne zadumy i smutku.
I taki jest listopadowy dzień,
kiedy to przychodzimy na cmentarze,
zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i odchodzimy.

Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać. Do klimatu zadumy i wspomnień jakie nam w tym dniu towarzyszyły przyczynił się również wygląd naszego cmentarza. Pięknie zadbane i przystrojone groby, znicze i kwiaty. Warto również nadmienić o nowo wykonanych chodnikach i nowym ujęcie wody. Zauważmy, jak z roku na rok nasz cmentarz pięknieje. Wszystko to sprawia, że chętnie tu przychodzimy, aby spotkać się z naszymi bliskimi, którzy nas poprzedzili w naszej wędrówce do Niebieskiej Ojczyzny. Tu, w modlitewnej zadumie, myślimy i pamiętamy o tych, których wciąż kochamy.
„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest Twoje".

25-11-XIMaria Konopnicka pisała „Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła,
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła”.

11 listopada 2013 roku o godz. 10.00 zgromadziliśmy się w naszym parafialnym  kościele, aby złożyć uwielbienie Bogu za dar niepodległej Ojczyzny. Pamiętamy o ofierze, jaką złożyli nasi przodkowie, abyśmy mogli dziś żyć w wolności. Dziś miłość do Ojczyzny można wyrazić tak jak Stefania Łącka - nasza kandydatka na ołtarze – przez miłość bliźniego. Naszej uroczystości przewodniczył ks. profesor Władysław Szewczyk, kapelan Jego Świątobliwości, prezes stowarzyszenia „Arka”, długoletni wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Obecni byli ks. prałat Ryszard Banach - nasz rodak, ks. Marian Kujda - proboszcz z Borusowej, ks. Jan Król - proboszcz z Żelichowa. Licznie zebrała się młodzież wraz ze swymi wychowawcami z Zespołu Szkół w Gręboszowie z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy naszej Gminy, Samorząd Gminy Gręboszów z panią wójt Krystyną Świętek, przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Wtrwałem. Obecne były poczty sztandarowe PSL oraz Ochotniczej  Straży Pożarnej z naszej gminy. Obecny był również gość specjalny -  pan Zenon Kosiniak, ambasador Rzeczypospolitej w Kanadzie, który po Mszy św. skierował do nas słowo, w którym mówił o swej krewnej Stefanii Łąckiej. Na uroczystości obecna była również rodzina Stefanii Łąckej.

DSC07638" Maryja, ave Maryja,
U Boga nam wybłagaj zdroje łask,
By świat lepszy był, by w miłości żył.
O Maryjo, miej w opiece dzieci swe."

W sobotę 7.09.2013r., o godzinie 10.00  wyruszyła z naszej parafii grupa pielgrzymkowa do sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie. W pielgrzymce udział wzięło 51 osób, gdzie najstarszym uczestnikiem był ks. Proboszcz, a najmłodsza pątniczka to Patrysia Grabiec, która ma 8 lat.

01-odpustDnia 15 sierpnia 2013 r.  odbył się Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. mgr Andrzej Kędryna, proboszcz Parafii Żelichów. Przy słonecznej pogodzie licznie zgromadzili się wierni, przybyli goście za granicy i całego kraju, jak również poczty sztandarowe Straży Pożarnej.
Właśnie tego dnia wraz z Matką Bożą Gręboszowską dziękowaliśmy Bogu za wszystko, co dały nam pola i łąki, sady i ogrody.
Istotnym punktem tej Mszy Świętej było poświęcenie dożynkowego wieńca przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, pod przewodnictwem Wiesława Lizaka.