DSC0604230 maja spotkaliśmy się wszyscy, jak co roku w czasie Uroczystości Bożego Ciała, by przeprowadzić Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez nasze Gręboszowskie drogi, wprowadzić Go do naszych domów.

Rozpoczęliśmy świętowanie wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. prałat Ryszard Banach, a współcelebransami byli ks. Jan Lizak i ks. Wiesław – Proboszcz Parafii.

Później poszliśmy z procesją niosąc Chrystusa po ulicach naszej parafii. Procesji towarzyszyły dziewczynki sypiące kwiatki, zarówno te, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii jak i młodsze, oraz chłopcy z dzwonkami.

Tradycją jest, że obecni byli również miejscowi strażacy. Ubezpieczali całą procesję, kierując ruchem, podtrzymywali baldachim nad Najświętszym Sakramentem oraz nieśli liczne sztandary.

Piękne, kwieciste ołtarze przygotowały tego roku mieszkańcy wsi: Gręboszów, Lubiczko, Ujście Jezuickie i Biskupice, których starania można podziwiać w galerii.