Aktualności z 2015 r.

09 bn 2015Jak co roku przed pasterką młodzież i dzieci przygotowały piękny program słowno – muzyczny przygotowujący nas do pasterki i na czas Bożego Narodzenia. Razem z całą wspólnotą o 24.00 przeżyliśmy pasterkę na zakończenie której połamaliśmy się w kościele opłatkiem składając sobie gorące życzenia. Na Mszy św. o godz. 12.00 w Boże Narodzenie odbył się chrzest dwójki nowych parafian. W święto Św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste błogosławieństwo kolędników misyjnych i ich rozesłanie. Przeszli oni następnie z kolędą misyjną po wszystkich rodzinach naszej parafii.

11 listopada005Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości.
Oto przed Twoim tronem Panie Jezu modlimy się za naszą Ojczyznę.
Dziś, bowiem obchodzimy rocznicę
odzyskania przez Polskę niepodległości.
Polecamy Ci Panie nas wszystkich.

img 494830 sierpnia 2015 r. w Bazylice Św. Jacka w Chicago w czasie mszy św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Babiarza dziękowaliśmy Bogu za 35 lat działalności Stowarzyszenia Parafii Gręboszów.

Wartę honorową w świątyni zaciągnęły poczty sztandarowe. W tej uroczystości uczestniczyło wielu naszych rodaków pochodzących z naszej parafii, jak również wielu Polaków mieszkających w Chicago.

Stowarzyszenie Parafii Gręboszów w Chicago powstało 12 X 1980 r.

52W uznaniu zasług za ofiarną i pełną poświęceń służbę na rzecz ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego, jednostka OSP z Ujścia Jezuickiego otrzymała samochód ratownictwa technicznego Renault Mascott, który został przekazany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka - Kamysza oraz Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej Generała Andrzeja Mroza. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w niedzielę, 11 października 2015 roku na płycie boiska sportowego w Ujściu Jezuickim. Poprzedzone one było mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie.

img 4892Dnia 23 sierpnia 2015r. odbył się Piknik organizowany przez Stowarzyszenie Parafii Gręboszów w Chicago. Piknik rozpoczął się o godz. 11.00 Mszą Św. odpustową celebrowaną ku czci MB Wniebowziętej, patronki naszej parafii. Licznie zgromadzeni nasi rodacy ze wzruszeniem przeżyli tą uroczystość, wpatrując się w Patronkę naszej parafii w kopi jej cudownego obrazu przywiezionego z Polski. Widać było na twarzach naszych rodaków wielkie przeżycie tej uroczystości. Zawsze jest to wspomnienie tego co najpiękniejsze mają w swych sercach i co zabrali ze sobą z domów rodzinnych.
Po Mszy Św. wszyscy uczestniczyli w pikniku dobrze się bawiąc i zjadając pyszne posiłki. Wielu przyjechało z bardzo daleka, aby móc spotkać się, porozmawiać ze swoimi rodakami i ks. Proboszczem.