9Czcigodny Księże Jubilacie Romanie!

Dnia 6. czerwca 1976 roku przyjął Ksiądz Roman święcenia kapłańskie, stając się kapłanem na wieki. Następnie został Czcigodny Ksiądz posłany do winnicy Pańskiej, aby współpracować z Bogiem w najpiękniejszym i najważniejszym dziele, jakim jest zbawienie dusz. Pierwszą parafią do której został posłany przez biskupa do pracy kapłańskiej był Tymbark, później Limanowa, Tarnów, Stary Sącz, Milik i od 2002 roku Korzeniów.

Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich jest stosowną chwilą, by skierować do Czcigodnego Księdza Romana naszego rodaka słowa uznania i zapewnienia o naszej pamięci modlitewnej. Chcemy Ci szczerze podziękować za przykład pięknego życia kapłańskiego, za przykład gorliwej służby Bogu i ludziom. Za ten Jubileusz obchodzony wśród swoich, za ten piękny kielich ofiarowany naszej parafii, obrazki i płyty.

Niech dobry Bóg nadal udziela księdzu swego błogosławieństwa, a Matka Najświętsza, którą czcisz całym swym sercem wspiera w każdej chwili życia. Szczęść Boże!