"Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów..., On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb."

Jan Paweł II

IW czwartek 26 października 2017 r. w kościele parafialnym w Gręboszowie, Szkolne Koło Caritas, działające w naszej szkole, powiększyło się o siedemnastu nowych członków. Ochotnicy o wielkich sercach zastąpili tegorocznych absolwentów, którzy zakończyli edukację w naszej szkoły. Nowi członkowie uczestniczyli w Mszy Świętej oraz włączyli się w modlitwę różańcową. Na zakończenie uroczystości, z rąk asystenta kościelnego Szkolnego Koła Caritas ks. Wiesława Babiarza, 9 uczniów z klasy V, 1 z klasy VII, 3 z klasy II Gim. oraz 4 z klasy III Gim., otrzymali legitymacje wolontariusza SKC. Do tego wydarzenia kandydaci przygotowywali się przez rok, uczestnicząc w działalności Koła.

Nowo przyjęci:

1. Dawid Misiaszek
  2. Jakub Marek
  3. Bartłomiej Szczepański
  4. Wiktoria Owsikowska
  5. Paulina Trela
  6. Nikodem Sobota
  7. Paweł Marcinkowski
  8. Gabriela Woźniak
  9. Natalia Mastalerz
  10. Łukasz Boroń
  11. Natalia Wdowiak
  12. Aneta Koziara
  13. Wiktoria Klucz
  14. Michał Dziubla
  15. Jakub Szczepański
  16. Damian Marek
  17. Dominik Koziara

Nowym członkom SKC życzymy, aby byli jak Święty Brat Albert, który porzucił sławę i karierę, aby dawać się innym.

„Dawanie siebie” jest zachętą również dla nas, abyśmy podjęli codzienny trud, cichą ofiarę ze swojego czasu i sił, byśmy umniejszali siebie w służbie bliźnim i byli, jak mówił sam Brat Albert, „dobrzy jak chleb, który dla każdego leży na stole”.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas