"Chcecie wyśpiewywać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre"

Św. Augustyn

Chórek parafialny powstał w 2006 roku wraz z przyjściem do parafii Ks. Wiesława Babiarza. Opiekun zakupił młodym śpiewakom segregatory, aby mogli ćwiczyć śpiew nie tylko w kościele, ale także w domu. W skład chórku wchodzą dzieci w wieku 7-15 lat. Dzieci wykonują utwory w opracowaniu jedno i dwugłosowym z licznymi partiami solowymi. Próby śpiewu odbywają się raz w tygodniu w sobotę o godz. 9.00. Chórek przygotowuje misteria o treści religijnej i akademie okolicznościowe. Co roku z okazji Dnia Matki dzieci przygotowują specjalny montaż słowno-muzyczny i prezentują go podczas nabożeństwa majowego. Obecnie chórek prowadzi Paulina Zaleska i Sylwia Gaweł z pomocą Ks. Wiesława Babiarza. Najważniejszym zadaniem chórku jest pełnienie służby liturgicznej poprzez śpiew i modlitwę, tak aby wierni zgromadzeni na Eucharystii mogli głębiej przeżywać spotkanie z Panem Jezusem.

Dziewczynki, które chcą śpiewać w chórku przy naszej parafii mogą dołączyć do scholii w wyznaczonym terminie zgłoszeń. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

chor

Lista osób uczęszczających do chórku:

Bigos Teresa
Badocha Marzena