k_01Ks. mgr Wiesław Babiarz - urodził się 12 sierpnia 1963 r. w Dębicy. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Borku Wielkim. Następnie uczył się w Technikum Elektryczno-Mechanicznym w Sędziszowie Małopolskim. W 1983 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył obroną pracy magisterskiej z zakresu prawa kanonicznego pt. „Nieprawidłowości i przeszkody do święceń kapłańskich". Dnia 4 czerwca 1989 r. z rąk arcybiskupa J. Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie.

Pracował jako wikariusz w parafiach:

  • pw. Św. Michała Archanioła w Ropie w latach 1989-1991
  • pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie w latach 1991-1993
  • pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy w latach 1993-1996
  • pw. Wniebowzięcia NMP w Wietrzychowicach w latach 1996 - 2000
  • pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie w latach 2000-2006

Od 20 sierpnia 2006 pełni obowiązki proboszcza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie.


Księża Proboszczowie od 1599 r.
Wcześniejsi nie znani

CAPRICIUS Wojciech od 1599 do 1637
POLITTEK Błażej od 1637 do 1640
WOJCISZEWICZ Maciej od 1640 do 1651
MANCZYCZYŃSKI Melchior od 1651 do 1670
PRZEREMBSKI Baltazar od 1670 do 1680
GÓRSKI Albert od 1680 do 1690
RUSZKOWSKI Władysław od 1690 do 1706
RUSZKOWSKI Kazimierz od 1706 do 1710
RUSZKOWSKI Andrzej (1671-1756) od 1710 do 1756
CZAPIŻYŃSKI Stanisław (1718-1783) od 1756 do 1783
ANKIEWICZ Marcin (1746-1808) od 1784 do 1808
KROMKAY Jan (1777-1829) od 1808 do 1829
KALATOWICZ Wojciech (1782-1858) od 1830 do 1858
OTOWSKI Henryk h. Łabędź (1823-1904) od 1859 do 1892
KAHL Franciszek (1856-1911) od 1893 do 1907
HALAK Piotr (1862-1931) od 1907 do 1931
JAKUS Zygmunt (1886-1949) od 1932 do 1949
KUREK Stanisław (1897-1981) od 1949 do 1973
JACHOWICZ Marian od 1973 do 1980
GOLEC Władysław (1940-2006) od 1980 do 2006

Wikariusze:

TOPOLNY Tomasz od 1647 do 1655
KALINOWICZ Andrzej od 1649 do 1664
WRÓBLEWICZ Maciej od 1655 do 1662
KONICKI Ignacy 1665
GRODECKI Albert 1668
KIJOWSKI Tomasz od 1670 do 1671
NAWROTOWIC Jan 1672
DZIK Józef 1672
RADZIANOWSKI Gabriel od 1672 do 1673
LEŚNIOWSKI Sebastian od 1672 do 1673
CZAPIŃSKI Krzysztof od 1673 do 1676
POKORSKI Jacek od 1673 do 1679
ROSOTOWICZ Józef od 1676 do 1677
JACHNICKI Kazimierz od 1679 do 1681
PECZKOWSKI Paweł od 1679 do 1681
BARYCKI Stanisław od 1681 do 1682
IZBASKI Jakub od 1683 do 1684
SZCZECHURSKI Adam od 1683 do 1684
SURIUS Marcin od 1684 do 1687
KUKLIŃSKI Stefan od 1684 do 1687
ŚLEZAŃSKI Łukasz 1686
MOGUNTINUS Adalbertus 1686
WIDAWSKI Jan od 1685 do 1690
CHEŁPOWICZ Andrzej 1687
GAJOWSKI Melchior od 1687 do 1710
BARNACKI Michał 1689
RYKOWICZ Józef od 1688 do 1689
SPACZYŃSKI Wojciech od 1690 do 1697
ŚWIĘSKOWICZ Walenty 1703
PACZKOWSKI Mateusz od 1707 do 1713
PRZYBYŁKOWSKI Jakub 1711
DZIEWKI Wawrzyniec 1713
DOBIELSKI Andrzej od 1713 do 1715
JAKUBIEŃSKI Jan 1714
BOCHEŃSKI Walenty od 1714 do 1716
PERKOWSKI Stanisław 1716
PRZEWIEŹLIK Jan od 1718 do 1726
RZEPKA Jakub 1722
CZERNICKI Józef 1724
POGORSKI Szymon od 1727 do 1729
WYSOCZYŃSKI Antoni od 1729 do 1730
MARKIEWICZ Paweł od 1730 do 1735
WIEPRZKIEWICZ Adam od 1733 do 1734
BOGUCKI Franciszek od 1734 do 1735
BARANOWSKI Marcin od 1735 do 1747
MOCZYŃSKI Józef 1735
KEMPSKI Kasper od 1739 do 1741
STANDERSKI Piotr 1742
MOLEWICZ Walenty od 1743 do 1747
SŁUŻEWSKI Józef 1748
PISECKI Franciszek od 1753 do 1756
SZEWCZYK Jacek 1754
NOWAKIEWICZ Kasper od 1756 do 1757
KAWECKI Melchior od 1756 do 1757
PEŁCZYŃSKI Stefan od 1758 do 1759
MARKIEWICZ Paweł od 1759 do 1762
KUCHARSKI Szymon 1763
CZAPIŻYŃSKI Adam 1765
POGORSKI Szymon 1766
BUSZCZYŃSKI Franciszek od 1770 do 1776
RAYSKI Mikołaj 1776
MIGLANC Tomasz 1778
RAYSKI Mikołaj od 1779 do 1782
STRACZYŃSKI Wawrzyniec 1783
JANASZEWSKI Kazimierz 1783
WYGONKOWSKI Jakub 1783
O. ZAKULSKI Hilary z Opatowca 1786
SARNECKI Paweł 1786
O. DĘBSKI Alexy od 1789 do 1795
O. KOCHAŃSKI Tomasz 1790
SZMALERSKI Andrzej 1791
O. LACHOWICZ Antoni od 1793 do 1794
O.TELEŻYŃSKI Wawrzyniec 1794
O.DZIEMBOWSKI Rafał od 1795 do 1806
O.NIŻEŃSKI Jordan 1807
JANICKI Placyd od 1807 do 1808
BIENIAGA Józef od 1808 do 1825
TWARDOWSKI Kajetan 1814
SURDJOWSKI Józef 1825
NAYCHOLT Kazimierz od 1827 do 1830
WOYNARSKI Wojciech 1829
JĘZIORSKI Szymon od 1830 do 1832
RISS Andrzej od 1832 do 1834
TONDRA Jakub 1834
RZYMEK Wacław 1835
MOCEK Wawrzyniec od 1836 do 1837
ŚLADEK Franciszek 1837
GRUCZYŃSKI Stanisław od 1837 do 1840
SMAGOWICZ Stanisław 1840
ZYCH Sebastian 1840
KRAWCZYŃSKI Jan od 1841 do 1848
PAJOR Józef 1846
GUZIK Wawrzyniec od 1847 do 1848
SMOLEŃ Michał od 1848 do 1850
OSIECIMSKI Konstanty 1850
PAJĄK Maciej od 1851 do 1856
GALAROWSKI Franciszek od 1857 do 1860
FRANCAK Józef od 1860 do 1860
DOLINAJ Franciszek od 1860
BABICZ Jan (1828-1896) od 1861 do 1862
OPIDOWICZ Antonii od 1862 do 1863
GŁOWACZ Jan od 1863 do 1863
PAJĄK Maciej od 1863 do 1871
GRZYWACZEWSKI Kacper od 1871 do 1872
RZEPKA Franciszek od 1872 do 1875
MAJER Karol od 1875 do 1878
WIEJACZKA Jan od 1878 do 1884
BRYJA Józef od 1884 do 1887
KMIETOWICZ Wiktor od 1887 do 1888
IRZYŃSKI Franciszek od 1888 do 1890
KONIECZNY Andrzej (1859-1917) od 1890 do 1890
JANUŚ Stanisław od 1890 do 1891
RZEPECKI Stanisław od 1891 do 1893
GŁUC Józef od 1892 do 1892
ZABAWIŃSKI Wojciech od 1893 do 1895
DĄBROWSKI Wojciech od 1895 do 1897
LEŻOŃ Michał od 1897 do 1897
ŚLAZYK Józef od 1897 do 1903
POTOCZEK Błażej od 1903 do 1905
PALKA Jan od 1905 do 1906
NOWAK Stanisław od 1906 do 1907
GRODNICKI Zygmunt od 1907 do 1909
BARDEL Józef (1884-1941) od 1909 do 1912
SIECOSŁAWSKI Franciszek od 1912 do 1914
SUPCZSON Jan od 1914 do 1916
BOGACZ Walenty od 1916 do 1918
CHŁOŃ Michał 1918
RUSIN Aleksander od 1918 do 1920
PYKOSZ Edward od 1919 do 1920
HACHAJ Franciszek od 1920 do 1926
PYZIKIEWICZ Leon 1922
ŁĄCKI Walenty od 1926 do 1929
UZBAŃSKI Walenty od 1929 do 1932
WAŁEK Józef od 1931 do 1934
BOROWIEC Franciszek od 1934 do 1934
SOJA Kazimierz od 1934 do 1935
NIEDŹWIADEK Jan od 1935 do 1936
KAWULA Karol od 1935 do 1938
WÓJTOWICZ Stanisław od 1938 do 1940
BAWIŃSKI Władysław od 1938 do 1940
KOBOS Stanisław od 1939 do 1943
RYŚ Józef od 1942 do 1944
JAZECKI Czesław od 1943 do 1944
PODOLAŃSKI Józef od 1944 do 1944
NOREK Edward od 1944 do 1947
BULANDA Władysław od 1947 do 1947
SKUMIEL Zbigniew od 1948 do 1950
TOPOREK Józef od 1950 do 1954
KUCZEK Władysław od 1954 do 1958
MRÓZ Edmund od 1955 do 1957
SZYMASZEK Władysław od 19558 do 1961
DZIAŁO Stefan od 1962 do 1964
RÓŻYCKI Stanisław od 1963 do 1966
CZYRNEK Michał od 1966 do 1968
MARDEUSZ Adam od 1968 do 1973
JURUŚ Jan od 1973 do 1976
KUDŁACZ Jan od 1976 do 1979
BIESIADECKI Stefan od 1977 do 1982
BOROŃ Stanisław od 1982 do 1986
KOPACZ Roman od 1986 do 1989
KRUŻEL Sylwester od 1989 do 1990
HOŁYS Józef od 1991 do 1994
PIEKARCZYK Bogdan od 1994 do 1997
GŁĄBIŃSKI Janusz od 1997 do 2003
SOWA Grzegorz od 2003 do 2006

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­