phoca_thumb_l_wnetrze_21Pięć ołtarzy neobarokowych z 2. poł. XIX w. lub początku XX w. W ołtarzu głównym obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w typie Matki Boskiej Śnieżnej, barokowy zapewne z XVII w., otoczony miejscowym kultem ponadto rzeźby: św. Michała Archanioła oraz św. Piotra i Pawła. W ołtarzach bocznych obrazy: św. Anny Samotrzeć, barokowy z XVII w. i św. Józefa z XVIII w. Ambona neobarokowa współczesna ołtarzom. Chrzcielnica marmurowa, barokowa z 2. poł. XVII w. Lawaterz z czarnego marmuru z herbem Jastrzębiec, barokowy z 2. poł. XVII w. Pomnik nagrobny gen. Józefa Załuskiego (zm. 1866), kamienny z postacią zmarłego na sarkofagu, wykonany przez Ludwika Otowskiego około 1875 r. Epitafia: 1.
Franciszka Debińskiego, wojewody krakowskiego, starosty bocheńskiego i wielickiego, fundatora kościoła (zm. 1654), marmurowe z inskrypcja oraz z kartuszem z herbami Rawicz, Poraj, Topór i Leliwa; 2. Wiktorii Ruszkowskiej wykonane z czarnego marmuru w 1693; 3. Franciszka Wodzickiego, starosty grybowskiego (zm. 1803), marmurowe.

Zdjęcia naszego kościoła (fotogaleria)