1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.
  2. 4 VIII we wtorek św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.
  5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w sam pierwszy piątek: rano – pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu – od godz. 16.30. Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej służy chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej chorych oczekujących na wizytę. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
  6. Składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na KUL i PAT.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. bp Jan Wątroba apeluje do posłów, którzy poparli in vitro: nie przystępujcie do komunii św. Jak zniszczono dzieło, które mogło otrzeźwić Polskę.