1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.
  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Przyjdźmy z dziećmi na nowennę, aby modlić się za pielgrzymów i duchowo pielgrzymować na Jasną Górę.
  4. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.
  5. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy między innymi: o nadzwyczajnej łasce jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP, 1 listopada 1950r. O tym co wspólnego ma Matka Boża z wonną różą, i o pożytecznych chwastach.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Barbarze Knaga z USA.
  7. Można jeszcze zapisać się do wtorku na pielgrzymkę do Częstochowy 25 sierpnia.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana
    + Franciszek Sambor z l.84 z Woli Gręboszowskiej,
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...