1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.
  2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
  3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
  4. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Akcja katolicka, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Szczególnie proszę, dzieci i młodzież gimnazjalną do wspólnej modlitwy, aby wspólnie podziękować MB za opiekę w czasie wakacji i o uproszenie potrzebnych łask w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  5. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszam parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
  6. Zachęcam do nabycia nowego „Gościa Niedzielnego”.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Bożenie i Stanisławowi Koziara.