1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.
  2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą i przedszkolem, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły i przedszkola, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
  3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi I klasa gimnazjum, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Od godz. 16.30 spowiedź. Módlmy się o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne msza św. o godz. 18.00. Na zakończenie adoracji ucałowanie relikwii św. JPII.
  6. W pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; W I piątek Msza św. rano i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Woli Gręboszowskiej.
  7. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  8. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi III klasa gimnazjum, Msza św. i spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum i rodziców.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  10. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.