1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
  2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszach Świętych.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi II klasa gimnazjum, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Po Mszy św. spotkanie młodzieży II klasy gimnazjum i rodziców.
  4. W sobotę o godz. 10 udamy się na pielgrzymkę pieszą do Odporyszowa, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam do udziału DSM, ministrantów, lektorów, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Obowiązkowo udział bierze młodzież klasy III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Każdy z nas ma za co dziękować i coś polecać Matce Bożej.
  5. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o modzie na ubrania z religijnym przesłaniem. Jest też płyta DVD z filmem dokumentalnym o ojcu Józefie Andraszu, kierowniku duchowym św. siostry Faustyny Kowalskiej.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Stowarzyszeniu Parafii Gręboszów w Chicago 5 000 $, Klubowi Ujście Jezuickie, Biskupic i Okręgu 1000 $, Kindze i Pawłowi Kuźnia, Marii i Henrykowi Kopeć, Katarzynie i Adamowi Kopeć, Wiesławie i Adamowi Świętek, Bogusławie i Wiesławowi Sobota, Marcie i Mariuszowi Murach, Annie i Romanowi Litwiniuk z USA. Z Lubiczka Mieczysławowi Misiaszek.