1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
  2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcam do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Bożej do licznego udziału. W tę środę zapraszam szczególnie wszystkich studentów naszej parafii na wspólną modlitwę do MB przed rozpoczęciem studiów.
  4. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka, o Madzi Buczek.
  6. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Uzależnień przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wraz z Diecezjalnym Apostolatem zaprasza do Szczepanowa na doroczną pielgrzymkę w intencji trzeźwości w dniu 27 września 2015 r.
  7. Bóg zapłać rodzinie Kalafarskich za złożone ofiary na potrzeby parafii.
  8. Autokar na SYNAJ w Krynicy w sobotę 26.09. br. wyjedzie z BORUSOWEJ o godzinie 9.45 i będzie kolejno zajeżdżał do poszczególnych parafii w kierunku południowym, aż do Łęgu Tarnowskiego. Prosimy, aby młodzież udająca się do Krynicy oczekiwała w pobliżu swoich kościołów.
  9. W sobotę o godz. 10.00 w Żabnie rozpocznie się kurs lektorski.