1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.
  2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcam do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
  3.  W środę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. W środę od godz. 15.30 spowiedź.
  4. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz.17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniana przez wielu świętych. Również nasz rodak św. papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcam do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  5. W czwartek na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe zapraszam dzieci kl. II, które u nas przystąpią do I komunii św. z rodzicami. Dzieci dostaną poświęcony różaniec.
  6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 6.30 i 17.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do kościoła od godz.15.30. Po Mszy św. spotkanie DSM.
  7. W I piątek
  8. W I sobotę po nabożeństwie różańcowym obowiązkowe spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  9. W sobotę po nabożeństwie różańcowym w domu św. Anny spotkanie grupy młodzieżowej.
  10. Bóg zapłać Janowi Bigosowi za wykonanie stojaka na rowery pod cmentarzem.
  11. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj przeczytamy m. in.