1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
  2. Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca. Zapraszam wszystkich do pobożnego i licznego udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata.
  3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Gręboszowskiej.
  4. W piątek po różańcu spotkanie DSM obowiązkowe.
  5. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.
  6. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. historię bł. rodziców św. Teresy z Lisieux, historię amerykańskiej urzędniczki, która została wtrącona do więzienia.
  8. Bardzo proszę aby pomóc posprzątać cmentarz z tych pni, które są przy głównej alei.
  9. Wszystkim nauczycielom, parownikom oświaty jak również pracownikom służby zdrowia i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
  10. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Władysław Sobota l. 90 pochodzący z Zawierzbia a zmarł w USA
    polećmy go miłosierdziu Bożemu „Dobry Jezu a nasz Panie ...”