1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta ze specjalnym kazaniem, a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu, połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału.
  2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30, 17.00.
  3. Odpusty za zmarłych:
    wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień; wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.
  4. Od jutra do soboty o godz. 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.
  5. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 17.00. Zapraszam młodzież i rodziców I gimnazjum na miesięczną katechezę. Młodzież o godz. 16.30 poprowadzi różaniec.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
  7. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 6.30 i 17.00.
  8. W I piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym miesiącu proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Lubiczka.
  9. W I piątek o godz. 8.00 udam się z posługą duszpasterską do chorych.
  10. Proszę o wzięcie „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. dlaczego święci nie bali się umierać, jest też mało znana litania do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę.
  11. Bardzo dziękuje Panu Janowi Pyrczakowi i całej rodzinie za piękne przygotowanie cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. Widzimy jak wiele trudu i czasu kosztuje to piękne prowadzenie naszego cmentarza przez Pana Jana i jestem mu za to bardzo wdzięczni.
  12. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku Syrii oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Na prośbę Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, za aprobatą Konferencji Episkopatu Polski, w dniu 8 listopada we wszystkich parafiach zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.
  13. Bóg zapłać za złożone dary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Złożyliście dwa samochody zboża, ziemniaków i warzyw.
  14. Ofiarę na cmentarz złożyła Janina Badoń. Bóg zapłać za dar serca.
  15. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
    + Kazimiera Wójtowicz l. 86 z Biskupic
    polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...