1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
  2. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszam: w dni powszednie Adwentu o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Pół godziny przed „roratami” zapraszam na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.
  4. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczną katechezę. Spowiedź w środę od godz.15.30.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Okręgu. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. W czwartek zapraszam na i Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania w sposób szczególny, z racji wspomnienia Świętego Franciszka Ksawerego, w intencji misji i misjonarzy.
  8. W I piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież klasy III gimnazjum wraz z rodzicami przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  9. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszam na spotkanie mikołajkowe liturgiczną służbę ołtarza: ministrantów i lektorów, scholę – w sobotę o godz.7.00.
  10. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  12. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  13. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m. in. o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie, w jaki sposób uczeni potrafią przewidzieć przyszłość. Jest też Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
  14. Bóg zapłać Mirosławie i Piotrowi Kowal z USA za ofiarę na elewację kościoła.
  15. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia.
  16. 5 grudnia w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru
  17. „Świetlisty Szlak” dnia 9 sierpnia 1991 roku w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. O. Zbigniew i o. Michał będą pierwszymi polskimi misjonarzami-męczennikami, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze. Więcej informacji o ich życiu i męczeństwie można znaleźć w gablocie oraz na stronie www. męczennicy, franciszkanie.pl