1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Po Mszy św. o godz. 11.00 Godzina Łaski, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie za naszą Ojczyznę. Na Msze św. wieczorną zapraszam dzieci klas II, które u nas idą do I komunii św. wraz z rodzicami na poświęcenie medalików. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.
  4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  5. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi młodzież klasy II, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczna katechezę.
  6. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecam również caritasowe świece wigilijne.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła Wiesławowi Sobota z USA, Józefie Woźniak, Barbarze Rojek.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o dwóch polskich franciszkanach, którzy wczoraj zostali beatyfikowani, za zdradę islamu bracia strzelali do niego na pustyni. Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Danuta Błachut z domu Fałdzińska z Gręboszowa zmarła w Pszowie, + Stanisława Jarosz l.88 z Kars. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...