1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.
  2. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  3. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
  4. Od środy zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
  5. W środę po Mszy św. spotkanie AK naszej parafii w GOK-u.
  6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka od naszego Pana Organisty i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
  7. Zapraszam do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  8. W piątek na roratachobowiązkowe spotkanie DSM.
  9. W sobotę od godz. 9.00 proszę młodzież z Gręboszowa uczącą się i studiującą do ubrania choinek w kościele.
  10. Oczyść dom i świat z elektrośmieci. Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z pomocą misji odbędzie się w naszej parafii we wtorek o godz. 10.00. Bardzo proszę radnych parafialnych, sołtysów o zorganizowanie zbiórki w swoich miejscowościach i przewóz na dawny plac GS.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest w istocie odpust? Jak go można zyskać?
  12. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
    + Kazimierz Muszalski - l. 68 z Woli Gręboszowskiej
    + Natalia Skalak - l. 78 z Ujścia Jezuickiego
    + Henryk Burzawa - l. 69 z Okręgu zmarły w USA
    Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...