1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
    Dziś kończymy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Przypominam porządek adoracji :
    od 9.00 do 10.00             Okręg i Ujście Jezuickie,
    od 11.30 do 12.00           Dzieci,
    od 12.00 do 13.00           Biskupice i Zawierzbie,
    od 13.00 do 14.00           Karsy i Wola Gręboszowska,
    od 14.00 do 15.00                Gręboszów i Lubiczko.
  2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.30, 17.00. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Prałat Zbigniew Guzy diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Zapraszam wszystkich, a chcących skorzystać z jego pomocy czy rady o skorzystanie z jego obecności u nas.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszam do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Msza św. o godz. 17.00 w pierwszy czwartek.
  6. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adorację proszę mieszkańców Woli Gręboszowskiej.
  7. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się do chorych.
  8. W piątek o godzinie 16.30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Zapraszam I, II, III klasę gimnazjum i wszystkich czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego.
  9. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Różaniec o godz. 15.30 i Msza św. o godz. 16.00.
  10.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  11.  Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
  12.  Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. przed nami Wielki Post, czyli czas duchowej walki. Na czym ta walka polega? Która pokusa z punktu widzenia diabła jest najważniejsza?
  13.  Zwracam się serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają  zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki są do pobrania na stoliku.
  14.  Ofiarę na ubezpieczenie i ogrzewanie kościoła złożyli:
    z Bieniaszowic – pewna rodzina,
    z Biskupic – Zofia, Wiesław Deszcz, Landowscy, Lorajowie, pewna rodzina,
    z Gręboszowa – Teresa, Stanisław Rumas, Roman Szabla, Adamczykowie, Jan Bojko, Maria, Roman Kłos, Helena, Józef Mosio, Marzena, Mariusz Smoła, Janina Oleś, Krystyna, Ryszard Cabaj, Maria Gardulska, Henryk Deszcz, Adolf Karaś, Anna, Janusz Forgiel, Łatowie,
    z Kars – Anna, Tadeusz Sobota, Maria, Jan Kowal, Alicja, Bogdan Bigos, Dymonowie, Maria Trela, Maria, Ryszard Dąbroś, Maria Biedroń, Józef Boroniec, Stanisław Woźniak, Zygmunt Gaweł,
    z Lubiczka – Stanisław Misiaszek, Skowronowie, Zającowie, Stanisław Dubiel, Bełzowscy,
    z Okręgu – Wcisłowie,Maria, Mieczysław Flak,Krzysztof Kochanek, Białożyt, Surowiec,
    z Ujścia Jezuickiego – Emilia, Jerzy Misterka, Marta, Stanisław Wdowiak, Janina, Krzysztof Skalak, Dudkowie, Elżbieta, Józef Kapusta, Dąbrosiowie, Barbara, Józef Woźniak, Kowalowie, pewna rodzina,
    z Woli Gręboszowskiej – Mroczek, Kilian, Bronisława Kapusta, Piotr Kowynia, Anna Tomasik, Piątkowie, Krystyna, Jan Romańscy, pewna rodzina,
    z Woli Żelichowskiej – Irena, Władysław Baran, Janina Łoboda, Bernadeta, Zdzisław Boduch, Stanisława, Jan Borek, Smołowie,
    z Zawierzbia – Witesowie, Ewa, Jakub Sobota, Karaś.