1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  3. Przypominam, że w naszym kościele są odprawiane następujące nabożeństwa wielkopostne:
    Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30,
    Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. W środę o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00, Msza św. i nowenna do Matki Bożej.
  5. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Romanowi Plewa, Marcie Szczypta, Leokadii i Jerzemu Bigos z USA.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i darów i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.
  8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. dieta i post jaka jest między nimi różnica ? O tym, kto zyska, a kto straci na stworzeniu sieci szpitali.
  9. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
    z Woli Gręboszowskiej: Tadeusz Wytrwał, Zdzisław Dąbroś, Kramarscy, Ewelina, Łukasz Bojko, Jan Pyrczak,
    z Gręboszowa: Krystyna, Andrzej Plewa,Krystyna Kalafarska,
    z Kars: Wojciech Woźniak, Cabaj, Justyna, Rafał Wierzbiccy,
    z Ujścia Jezuickiego: Szczechura, Katarzyna, Marcin Janowiec, Regiecowie, Wytrwałowie, Kamila, Eugeniusz Grabiec, Alina, Stanisław Skowron, Jackowie, pewna rodzina,
    z Biskupic: Zielińscy, Anna Sobota, Buczyńscy,
    z Lubiczka: Barbara, Marek Kubisztal, Łosowie, Maria, Henryk Wolańscy, Jan Kopeć, Bernadeta Świętek, Rozalia, Eugeniusz Grabiec, Literowie,
    z Okręgu: Krystyna, Stanisław Świętek, Krzysztof Łoboda,
    z Woli Żelichowskiej: Kułagowie, Felicja, Roman Gądek,
    z Zawierzbia – Wielgusowie,
  10. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:
    + Filomena Bochenek z Kars