1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święte o godz. 8.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich solenizantów i solenizantki.
  2. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Możemy przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Legitymacje można zabrać dziś ze stolików z tyłu kościoła i przynieść w sobotę lub przyszłą niedzielę.
  3. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych,  które są wyrazem naszej wiary i pobożności, a także pomagają nam w dobrym przygotowaniu się do przeżycia Świąt Wielkanocnych:
    - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30,
    - Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
  4. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
  5. W środę o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej.
  6. Bóg zapłać Annie i Danielowi Chwałek za ofiarę na potrzeby parafii.
  7. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o proboszczu, który sobie i parafianom rzucił wyzwanie mówiąc, że terenem misyjnym jest sąsiad z ulicy, o świętym, którego roznosiło, o doświadczeniach z pogranicza śmierci.
  8. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  9. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie:
    z Biskupic – Jolanta, Paweł Wolańscy, Roman Kowal, Barbara Dymon, pewna rodzina,
    z Gręboszowa – pewna rodzina,
    z Kars – pewna rodzina,
    z Lubiczka – Mieczysław Wcisło,
    z Woli Gręboszowskiej – Helena, Roman Romańscy, Wanda Świętek, Marian Gaweł, Stanisław Żelazny,
    z Ujścia Jezuickiego – Helena Matyas, Szumilasowie,
    z Okręgu – Wytrwałowie, Konieczni, Barabasiowie,
    z Zawierzbia – Jolanta, Andrzej Niejadlik,
    z Woli Żelichowskiej – Franciszek Seruś,
  10. Dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie, ogrzewanie i potrzeby parafii:
    z Biskupic na 27 numery złożyło 21 rodzin,