1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.00 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  4. W poniedziałek o godz. 17.00 spowiedź przed rocznicą I komunii św. a po nabożeństwie majowym próba.
  5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny. Msze Święte będą o godz. 8.00, 10.30 w czasie której będziemy obchodzić I rocznicę Komunii św. i po południu o godz. 15.00.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
  8. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w poniedziałek i pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś wieczorem od godz. 16.30. W pierwszy piątek nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą wieczorną. Składka na tacę zostanie przekazana na potrzeby misyjne.
  9. W pierwszy I piątek do spowiedzi i na spotkanie przed przejęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszam młodzież I, II, III klasy gimnazjum.
  10. Z posługą sakramentalną do chorych udam się w piątek o godz. 8.00.
  11.  W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Lubiczka.
  12. W sobotę Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec.
  13. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in. najpierw żyli na kocią łapę , a na koniec przyjęli sakrament małżeństwa, dlaczego w ZUS-ie nie zabraknie pieniędzy na emerytury ? Jest też „Mały Gość”, a w nim plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam do czytania.
  15. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje ,że IV nabór do projektu Dobry Czas na Biznes został przedłużony i potrwa do 18 maja bieżącego roku. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, nieaktywnych lub biernych zawodowo powyżej 30 roku życia. W projekcie można ubiegać się o dotację bezzwrotną w wysokości 25,5 tys. zł na otwarcie działalności gospodarczej. - więcej informacji na stronie internetowej
    www.marr.pl oraz w punkcie informacyjnym mieszczącym się przy ul. Szpitalnej 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.