1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
  2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich.
  3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską 100 lecie Jej objawień oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Gorąco Was wszystkich zapraszam na różaniec o godz. 17.30 o który tak bardzo prosiła Matka Boża w czasie objawień i Msze św. i nabożeństwo majowe.
  6. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. miejsce wyciszenia i modlitwy – Medjugorju, jak to będzie z seksualnością mężczyzn i kobiet w niebie ? Jest też Promyczek Dobra dla dzieci z ciekawą wkładką.
  7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.
  8. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyła:
    z Woli Żelichowskiej – Zuzanna Sobota.