1. Dziś rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Przypominam porządek adoracji :
    od 9.00 do 10.00 - Ujście Jezuickie,
    od 11.30 do 12.00 - Dzieci,
    od 12.00 do 13.00 - Biskupice,
    od 13.00 do 14.00 - Zawierzbie,
    od 14.00 do 15.00 - Karsy.
  2. W środę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych odbędzie się w środę o godz. 15.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
  4. W sobotę, 14 lutego, tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  5. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie DSM, a godz.. 15.00 lektorów i ministrantów.
  6. Bóg zapłać Genowefie Dzięciołowskiej, Danucie Gaweł, Anna Misiaszek i Marcinowi Seternus za ofiarę na częściowe odnowienie ławki.
  7. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. artykuł 20 lat po Okrągłym Stole, o świadczeniach, jakie przysługują osobą pracującym za granicą, o szkole, którą pomogły wyremontować nasze dzieci w Rwandzie, tajemnice oceanów. Jest też Apostolstwo Chorych.
  8. W następną niedzielę druga niedziela Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego.
    Porządek adoracji :
    od 9.00 do 10.00 - młodzież,
    od 11.30 do 12.00 - dzieci,
    od 12.00 do 13.00 - Lubiczko,
    od 13.00 do 14.00 - Wola Gręboszowska,
    od 14.00 do 15.00 - Gręboszów.