1. W kolejną, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas do trwania na Jego Krzyżowej Drodze, zaprasza nas do nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Nim, aby owocnie uczestniczyć w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania. Wielki Post to sprzyjająca okazja do dokonania głębokiej rewizji życia. Może warto, aby każdy z nas odpowiedział sobie na kilka pytań: Jak przyjmuję Chrystusowe wezwanie do nawrócenia w tym Wielkim Poście? Jak głębokich przemian w swoim życiu już dokonałem? A może zmarnowałem minione tygodnie?
  2. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.
  3. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni. Będzie wystawiony kosz w kościele i w sklepach, gdzie będziemy mogli składać dary dla potrzebujących.
  4. W tym tygodniu, w środę, 25 marca, jeszcze jedna uroczystość – Zwiastowanie Pańskie. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i nowennie o godz. 17.00 i do przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
    Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    - Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
  6. W piątek na Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych.
  7. W sobotę o godz. 12.30 spotkanie DSM.
  8. W przyszłą niedzielę składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne, z których ofiara przeznaczona jest na Caritas.
  10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wywiad z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Episkopatu Polski, znajdziemy kolejne zmartwienie Pana Boga-łakomstwo, jest też poradnik na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Jest też „Mały Gość”, w którym przeczytamy co znajdziemy na Całunie Turyńskim i „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  11. Bóg zapłać Państwu Danucie i Eugeniuszowi Sucharskim, którzy przekazali wspaniały paschał wykonany z wosku dla kościoła parafialnego w Gręboszowie.
  12. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła:
    z Zapasternicza - Zofia Rodak,
    z Biskupic - Buczyńscy,
    z Kars - Janina Cabaj,
    z Gręboszowa - Rumasowie,
    z Zawierzbia - Teresa i Józef Łoboda,
  13. Bóg zapłać młodzieży za prace wykonane na rzecz kościoła.
  14. Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności:
    + Genowefa Kozaka  - l.82 z Biskupic

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu