1. Od dzisiaj rozpoczynamy święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie dni życia Pana Jezusa. Dzisiejsza Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej - przypomina nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Niepojęta miłość do ludzkości każe Jezusowi iść do Jerozolimy, aby umrzeć na krzyżu i w ten sposób pojednać ludzkość z Bogiem. W tym dniu Kościół na pamiątkę królewskiego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy poświęca palmy i urządza procesję. W naszym Kościele procesja z palmami rozpocznie się o godz. 12.00. Od wczoraj trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.(podać plan rekolekcji).
  2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest jako jałmużna postna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za dary dla potrzebujących, które składacie w sklepach czy w kościele do kosza.
  3. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.(podać program).
  5. Proszę na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne i kapliczki, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
  6. Proszę Panów ze Straży o pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00. Nie ma Mszy św. po południu.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim nieznaną historię krzyża, który towarzyszył Janowi Pawłowi II podczas jego ostatniej Drogi Krzyżowej, rozmowę z osobistym sekretarzem Jana Pawłami. Znajdziemy również dodatek kulinarny z wielkanocnymi przepisami.
  9. Dziś jeszcze na Gorzkich Żalach będziemy zbierać na kwiaty.
  10. Bóg zapłać Dorocie i Krzysztofowi Piwowarczyk za ufundowanie klęcznika do kościoła, a Bernadecie i Stanisławowi Misiaszek za ofiarę na odnowienie kustodii.