1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Początek i koniec najbliższego tygodnia spinają dwie piękne klamry. Już jutro, w poniedziałek, 4 maja, obchodzimy przeniesioną z racji przypadającej dziś niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; a 8 maja będziemy celebrowali uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dobrze się składa, że właśnie te uroczystości łączymy z Kwartalnymi dniami modlitw o powołania do służby w Kościele. Maryja jest najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich, a biskup Stanisław jest wzorem dla powołanych.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie w naszym kościele o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci na to nabożeństwo. 10 minut przed nabożeństwem będziemy wspólnie śpiewać pieśni do MB proszę przynosić książeczki. W tym tygodniu w czwartek i piątek Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  4. Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast rocznica I Komunii św. klas III będzie 17 maja na Mszy św. o godz. 10.30.
  5. Obowiązkowe spotkania dla Rodziców i dzieci I komunijnych odbędą się we wtorek i w środę po nabożeństwie majowym. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, chrzestnych w sobotę o godz. 9.00.
  6. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  7. Maj jest miesiącem w którym przeżywamy święto naszych mam. Weź udział w konkursie i NAPISZ WIERSZ, którego słowa skierujesz do swojej mamy. Powiedz kim dla Ciebie jest, jak wiele dla Ciebie znaczy i za co ją tak bardzo kochasz.  Możesz również ZROBIĆ RYSUNEK na którym przedstawisz swoją mamę. Wykonaną pracę złóż do 18 maja w kancelarii lub zakrystii. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wykorzystane w przedstawieniu z okazji Dnia Mamy. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie dzieci, młodzież – zarówno dziewczęta jak i chłopców.
  8. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. sławny francuski charyzmatyk napisał list do młodych Polaków, dlaczego wiele porzuconych dzieci czeka na adopcję latami, ciekawy artykuł człowieku orientuj się.