1. Od najbliższego poniedziałku, 18 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  2. W poniedziałek przypadają też 89. urodziny Sługi Bożego Jana Pawła II.
  3. W piątek, 22 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.
  4. W sobotę po nabożeństwie majowym spotkanie DSM. Obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in.: o pielgrzymce papieża Benedykta XVI, czy za 50 lat Polska nie będzie graniczyć z muzułmańską Rosją, a na południu z pierwszym na świecie państwem cygańskim? Zachęcam do czytanie prasy katolickiej.