1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św. o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii św. wielkanocnej.
  3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Dzieci i młodzież przed Mszą św. ofiarują swym mamą, program słowno – muzyczny.
  4. Przypominam, że nabożeństwo majowe w naszym kościelecodziennie o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci.
  5. Jutro o godz. 17.00 spotkanie DSM.
  6. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami odbędą pielgrzymkę do MB Odporyszowskiej 6 czerwca w sobotę na godz. 10.00.
  7. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży, II przy GOKu, III przy aptece, IV przy przedszkolu.
  9. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy podsumowanie pielgrzymki papieża do Ziemi Świętej, reportaż z odpustu w Fatimie, przestrogę przed zaciąganiem łatwych kredytów. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana + Marian Kucieba pochodzący z Kars, a zmarły w USA. Pogrzeb jutro o godz. 14.00.
Polećmy go miłosierdziu Bożemu…..