1. Dzisiejsze święto jest Uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działania Ducha Świętego w świecie. W tradycji ludowej w Polsce nazywane często Zielonymi Świątkami. Dzisiejsze święto jest również Misyjnym Dniem Chorych. Zachęcamy wiernych chorych z naszej parafii do modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek.
  2. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. A zatem ci z wiernych, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, niech to uczynią jak najszybciej.
  3. Jutro przeżywać będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele: 8.00; 18.00. Zachęcam do licznego udziału.
  4. W poniedziałek obchodzimy też Dzień Dziecka. Nie szczędźmy modlitwy naszym pociechom, które są przecież przyszłością rodzin, Narodu i Kościoła. Pamiętajmy o dzieciach, które są kochane za mało, o dzieciach niechcianych, które nie mają domu rodzinnego, nie doświadczyły czułości rodzicielskiej. Może są gdzieś w pobliżu i wystarczy drobny gest z naszej strony, aby także im przysporzyć odrobinę radości!
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w środę od godz. 16.30 i w piątek rano przed mszą św. i po południu od godz. 16.00 – 18.00.
    W I czwartek Msza św. o godz. 18.00 i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. zbiórka lektorów i ministrantów.
    W I piątek Msza św. o godz. 6.30 i 18.00.
    W I piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
    W I sobotę, różaniec o godz. 17.30 i Msza św.
  6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  7. Organizatorzy zmienili dzień pielgrzymki dzieci I komunijnych do Odporyszowa na 8 czerwiec na godz. 16.30.
  8. Zakończył się konkurs poetycko – plastyczny pt. „Mama moja jedyna”.
  9. W dniach od 21 czerwca do 27 czerwca organizowana jest w Krynicy parafialna oaza dla dzieci z nasze parafii. W ciekawym miejscu, dobre warunki. Koszt oazy 200 zł. Chętne dzieci prosimy o zapisywanie się do 9 czerwca.
  10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o przełomowym znaczeniu 30 lat temu pielgrzymki JP II do Polski. Znajdziemy też płytę z przemówieniami Jana Pawła II.
  11. W przyszłą niedzielę składka na budowę Centrum Pielgrzymowania w Stary Sączu oraz na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.