1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św.  w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00 i 15.00. O godz. 10.00  w naszym kościele Msza św. i Procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy.  Na procesję zapraszam jak najliczniej wszystkich Parafian, szczególnie  małe dzieci z rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci I Komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, młodzież, Panów Strażaków, delegacje ze sztandarami. Proszę, na procesję wziąć wszystkie sztandary i feretrony.
  3. Przez całą Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 będzie odprawiana  uroczysta Msza św., a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem  wokół kościoła. Proszę, by rodzicie codziennie przychodzili ze  swoimi małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy serdecznie dzieci I Komunijne  w strojach, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału  w tych nabożeństwach. Codziennie w czasie oktawy będzie Msza św.  o szczęśliwe urodzaje i bł. Boże za mieszkańców poszczególnych wiosek. Mieszkańcy tej wioski niosą baldachim, sztandary i feretrony.
  4. W piątek o godz. 11.00 spotkanie DSM i wszystkich jadących na oazę parafialną do Krynicy również zainteresowanych rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę głosił będzie u nas kazania i zbierał składkę na budujący kościół ks. Marian Zapiór z Gnojnika.
  6. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek w postaci praktycznego śpiewnika z tekstami pieśni eucharystycznych. Warto go kupić i zabrać ze sobą na procesję Bożego Ciała w najbliższy czwartek. Jest też „Mały Gość Niedzielny” z najbardziej popularnymi piosenkami Magdy Anioł.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Tadeusz Loraj  - l.77 z Ujścia Jezuickiego
Dobry Jezu, a nasz Panie…