Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
2. Dziś rozpoczyna się 65. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przeżywany pod hasłem „Otoczmy troską życie”. Tydzień Miłosierdzia ma nam uświadomić, że musimy sobie pomagać. Zwłaszcza biedni, samotni, chorzy potrzebują wsparcia. W ostatnim czasie tak wiele osób wykazało się wyobraźnią miłosierdzia, pomagając powodzianom. Z Caritasu diecezjalnego otrzymaliśmy prawie dwie tony żywności dla potrzebujących.
3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00.
Serdeczne wszystkich parafian zapraszam.
4. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej,
- w środę - wspomnienie NMP Różańcowej,
- w piątek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
5. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM.
6. Przyszła niedziela to Dzień Papieski, która poprzedzi dzień 16 października – trzydziestą pierwszą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać na Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które Episkopat Polski powołał do życia, by mogło wspierać niezamożną, a zdolną młodzież, pochodzącą z małych miast a zwłaszcza ze wsi. Serdecznie wszystkich zapraszam na różaniec w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”
w którym przeczytamy m.in. relacje i obszerne komentarze do wyroku katowickiego sądu w sprawie przeciwko „Gościowi Niedzielnemu”, o radykalizmie św. Franciszka, o stanie Kościoła.
8. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności:
+ Mieczysław Kopeć     l.70   z Lubiczka pogrzeb dziś o godz. 13.00,
polećmy go miłosierdziu Bożemu    Dobry Jezu, a nasz Panie…