1. Od wczoraj trwają misje święte w naszej parafii, które prowadzi ks. Zygmunt Tokarz – dyrektor Misji i Rekolekcji Księży Misjonarzy Saletynów w Polsce.
  2. Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
  3. W środę, 28 października, czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Dzień bardzo ważny, dzień spowiedzi świętej.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza święte po południu o godz. 13.00 w kościele i procesja różańcowa na cmentarz.
  5. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
  6. Bóg zapłać za ofiary na prace na rzecz parafii Renacie Kajmowicz, Barbarze Skalak-Sobota, Januszowi Skalak z USA. Za wykonane prace i pomoc na rzecz parafii Kazimierzowi Tyrcha, Stanisławowi Rumas, Adamowi Smole.
  7. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o cudzie w Sokółce. Jest też „Żyjmy Ewangelią” i „Mały Gość Niedzielny”.