• zisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
  • Jutro, 9 listopada, przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, pierwszej katedry Rzymu (9 listopada 324 roku). Aż do niewoli awiniońskiej w XIV wieku panowało tu 161 kolejnych papieży, odbyło się pięć soborów powszechnych.
  • W środę, 11 listopada, obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują jej współczesność. Uroczysta Msza św. o godz. 17.00.
    W tym tygodniu patronujĄ nam:
    - 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i Doktor Kościoła,
    - 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem    Tours,
    - 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup unicki i męczennik,
    - 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • W piątek o godz. 16.00 spotkanie ministrantów i lektorów.
  • W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  • Przyszła niedziela jest obchodzona w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna.
  • Proszę o posprzątanie cmentarza, aby nie pozostawiać zniczy czy kwiatów na zimę.
  • Zapraszam do wzięcia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o prześladowaniach chrześcijan na świecie, o 172 cudach w ciągu roku – o pracowitym błogosławionym. Zachęcam warto poczytać.
  • Dziś po Mszy św. popołudniowej spotkanie rady parafialnej.

• Konto parafii