1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Zachęcam do gorliwej i pobożnej modlitwy w naszym kościele wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Pamiętajmy także o wielkodusznych postanowieniach adwentowych, tak aby przez pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty i modlitwę oraz uczynki miłosierne uczynione bliźnim jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30.
    W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz.. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  3. W I sobotę spotkanie III klasy gimnazjum z rodzicami rano na Mszy św. o godz. 7.00.
  4. W sobotę po roratach spotkanie DSM, lektorów i ministrantów ze św. Mikołajem.
  5. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. Początek cyklu adwentowego „Pokażę Ci drogę do Nieba”, „Zbuntowane księżniczki” – czy morderczyni zasługuję na drugą szansę, po co w Kościele są świeccy i inne ciekawe artykuły.